Створити умови для зберігання вина у вашому будинку – це не обов'язково щось масштабне, як льох чи великий винний холодильник. Звичайно, винний льох стане відмінним пунктом в екскурсійному маршруті вашим будинком для гостей, але це дуже витратна споруда. Та й не всі хочуть зберігати велику кількість пляшок винних одночасно. Можна встановити маленький винний холодильник у вашій квартирі або в будинку на кухні.
Вино має властивість псуватися, втрачати свої смакові якості та той неповторний аромат, за який його так цінують шанувальники. Не можна просто залишити пляшку дорогого вина в барі і повернутися до неї, коли буде потрібний настрій. Там під дією світла, підвищеної температури та вібрацій напій просто зіпсуватися і не принесе жодного задоволення поціновувачу. Ось чому до питання зберігання навіть однієї-двох пляшок вина потрібно підійти з усією відповідальністю та дотримуватись основних правил.
Температура. Одне з найважливіших правил зберігання вина. Підвищені температури призведуть до старіння вина, вб'ють його свіжість та тонкість. А знижені температури зроблять цей процес надто повільним. Коли перепади температури дуже різкі — це псує пробку, вино завозиться і окислюється. Виноградному вину буде "комфортно" при 10-12 ° C, міцному десертному - при 14-16 ° С.
Вологість. Цей показник сприяє тому, щоб дерев'яний винний затор природно зволожувався і не всихав. Якщо це станеться, повітря потрапить у пляшку і напій окислиться. Оптимальна вологість, яку має підтримувати холодильник для вина – від 65 до 80%.
Світло. Люмінесцентні світильники та прямі сонячні промені — найлютіший ворог вина. Тому багато винні пляшки зроблені із темного скла, щоб фільтрувати ультрафіолет. Від яскравого світла вино швидко старіє і з'являється неприємна гіркота смаку. Потрібно враховувати, що білі сорти вин більш чутливі до світла.
Спокій. Недарма вино називають вибагливим напоєм. Пляшки з вином повинні зберігатися у повному спокої, без вагань, ударів та вібрацій. Все це стимулює збільшення швидкості хімічного розпаду. Ніщо не повинно турбувати вашу колекцію.
Становище. Найкращий варіант - це зберігати вино в горизонтальному положенні. Фахівці вважають, що пробка має стикатися з вином. Вона здатна впливати формування смаку напою, і навіть втрачає пружність і зберігає напій від шкідливого впливу кисню.
Не завжди площа кухні чи вітальні дозволяє встановити винний холодильник на 50 пляшок та більше. Багатьом достатньо спеціального холодильника на 6, 8, 12 пляшок вина. Та й виглядає такий пристрій естетично та акуратно. Його можна встановити як окремий варіант, вбудувати в кухонний гарнітур або під барну стійку. Пляшка гарного охолодженого вина завжди буде під рукою.
Сьогодні виробники готові запропонувати широкий вибір моделей різних розмірів та кольорів. Маленький холодильник для вина створить необхідні умови для правильного зберігання вина будь-яких сортів – температуру, вологість, рівень вібрації. Також добре, коли така техніка обладнана:
системою фільтрації повітря
підсвічуванням робочої камери
функцією захисту від дітей
Ви можете самостійно відрегулювати температуру всередині холодильника, встановити вологість та переконатися в оптимальному мікрокліматі. При виборі пристрою зверніть увагу ще на кілька факторів:
Полиці. Вони повинні бути дерев'яними без покриття лаком, щоб не було випаровування хімічних елементів.
Двері. Майже всі моделі холодильників для вина мають скляні двері із захистом від ультрафіолету, щоб уповільнити хімічні процеси усередині пляшки.
Невеликий винний холодильник може стати відмінним придбанням у будинок. Гості зможуть оцінити витончений вибір господарів та насолодитися смачним вином. Також такий компактний пристрій - це хороший подарунок дорогій людині. У ньому можна зберігати улюблені вина довгі роки, а енергозберігаючі моделі використовують мінімум енергії для постійної роботи. Головне визначитися з місткістю та місцем розташування холодильника у будинку.
Залишіть ваш телефон
і наш консультант зв'яжеться з вами